Mikuláš s čerty a andělem zahájí tradiční Mikulášskou nadílku pro hodné pejsky i pro psí zlobivce. Jistě znáte „klasické“ dětské besídky a víte, že ti hodní dostanou od anděla dáreček a ty zlobivé si odnesou čerti do pekla. Na této besídce je to zrovna tak, jen podarováni, či „odneseni“ budou naši/Vaši psí kamarádi.

Hodní pejsci, kteří nebudou čertem odneseni, mohou vyzvat své majitele na speciální šestiboj a „Aport čertova kopýtka“. Jednotlivé soutěže jsou připraveny tak, aby si mohli společně „změřit síly“ zdraví majitelé psů i majitelé psích pomocníků – psů asistenčních, signálních a vodících. Aby byly „síly“ vyrovnány a zdraví neměli žádné výhody, jsou některé disciplíny absolvovány na vozíčku, některé s berlemi a některé s neprůhlednými klapkami na očích či sluchátky na uších. Pro zdravé lidi je to zároveň možnost si vyzkoušet na vlastní kůži, jaké to je být odkázán na pohyb s pomocí berlí, sedět na invalidním vozíku, nevidět či neslyšet a přitom zvládat plnit nějaký úkol.

Přijďte s námi strávit příjemnou, zábavnou, ale hlavně smysluplnou a aktivní sobotu s celou rodinou a svým čtyřnohým kámošem. Svou účastí navíc přispějete na projekt výchovy, výcviku a předávání asistenčních a signálních, státem nedotovaných psů pro lidi s handicapem – „Pomoc přichází na čtyřech tlapkách“.

Kdy?
V sobotu 6. 12. 2013 od 10:30 hodin (10:30 až 11:00 prezentace účastníků)

Kde?
Výcvikový areál Helppes – Centra výcviku psů pro postižené o. p. s., Praha 5 – Motol, Plzeňská ulice (proti STK a hotelu Golf)

Jak se k nám dostanete?

  • autem – Plzeňská - 100 metrů za čerpací stanicí Robin Oil (ve směru od centra) - první ulice vpravo, po hlavní (Zahradníčkova) do leva, po cca 200 metrech po pravé straně restaurace, vlevo parkoviště. Areál se nachází ihned nad parkovištěm, směrem na Plzeňskou ulici.
  • tramvají č. 9 a 10 - zastávka Hotel Golf, vchod do areálu 10 metrů od zastávky - značeno

Pořadatel:
Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s., nezisková organizace s akreditací mezinárodních odborných organizací Assistance Dogs Europe a Assistance Dogs International, držitel značky Veřejná spolehlivě prospěšná organizace, držitel ceny za nejlepší projekt - Neziskovka roku 2013 a 2014