Jedním z důvodů pořádání akce je snaha prezentovat široké veřejnosti dominantu města Nová Paka, bývalý Paulánský klášter, na jehož revitalizaci jde výtěžek z akce. Již několik let naplňuje sdružení klášterní areál službami a činnostmi, které jsou zaměřeny na pomoc handicapovaným. Lidé z města na klášter umístěný na jednom z novopackých kopců po celý rok vzhlížejí a je dobře, když se alespoň jednou za čas přesvědčí o tom, že „klášter žije“; je postupně revitalizován a slouží prospěšné činnosti. Bezbariérový festival umožňuje účast vozíčkářům a dalším lidem s tělesným hendikepem a je příjemné vidět, jak se postižení mísí se zdravími a společně se baví. Pozvání na festival přijali i tento rok polští partneři sdružení.

Nejen kapela Dymytry, ale také skupina Komunál s frontmanem Lubošem Suchánkem mají své stálé příznivce, a tak prostranství areálu zaplnily postupně stovky lidí. Pozvání přijaly také: revivalová kapela Alibi Rock z Jilemnice a poděbradští Rimortis. Na závěr večera vystoupila kapela slovenského zpěváka Miro Šmajdy. V rámci doprovodného programu měli účastníci festivalu možnost vyhrát ceny od Novopackého pivovaru, vyzkoušet si chůzi po provaze, shlédnout nádhernou ohnivou show skupiny Historika, či se podívat do klášterního objektu, kde se konala Drum and Bass  DJ Party.
Sdružení velmi oceňuje práci celého týmu dobrovolníků a podporu všech sponzorů, mezi něž patří: Město Nová Paka, Královéhradecký kraj, Nadace Umění pro zdraví, Nadace Život umělce, Pila Hartman a Pivovar Nová Paka. Bez nich by se festival nemohl uskutečnit. 

Chtěli bychom poděkovat za přízeň všem, kteří si k nám našli cestu. Vaše návštěva pro nás byla odměnou za několikatýdenní přípravy celé akce. Věřte, že podpora sdružení ve formě vstupného, které jste za účast na festivale zaplatili, poputuje na podporu prospěšných aktivit. Těšíme se s vámi na shledanou, třeba na našem předvánočním jarmarku. 

Nádherné fotografie od p. Romana Pokorného zachycující průběh celé akce si můžete prohlédnout na www.zbb.cz.